HP má nový notebook a počítače, ktoré cielia na hráčov s obmedzeným rozpočtom

0
HP Pavilion
HP Pavilion Gaming Laptop FOTO: HP

Hardvér špeciálne určený pre hráčov hier z trhu nemizne. Práve naopak. Zariadenia pre hráčov sú v rozmachu a dokonca sa preniesli aj do mobilného segmentu. Prvotinu Razer Phone len minulý týždeň doplnil Xiaomi Black Shark.

Ne-konzolových hráčov samozrejme zaujímajú hráčske notebooky a pevné stanice. Ruku k dielu najnovšie priložil výrobca HP, ktorý svoje novinky ukázal iba krátko po rivalovi Dell.

Ak sa v tejto kategórii orientujete, viete, že v prípade výrobcu HP pokrýva hernú základňu rad zariadení Omen. Novinky však spadajú pod kategóriu Pavilion, pod čo sa podpísalo kompromisnejšie prevedenie s univerzálnym využitím.

HP Pavilion
HP Pavilion Gaming Laptop FOTO: HP

Prenosný herný hardvér zastrešuje HP Pavilion Gaming Laptop, ktorého cena bude začínať na 799 amerických dolároch. Za tieto celkom slušné peniaze dostanete:

  • 15,6-palcovú obrazovku s FHD 1080p rozlíšením a zúženými okrajmi
  • Procesor Intel Core i5 8. generácie so štyrmi jadrami
  • Grafiku Radeon 560X
  • 1 TB pevný disk (16 GB Optane)
  • 8 GB operačnú pamäť
  • Farebne osvetlenú klávesnicu
  • 1x USB 3.0, 2x USB 3.0, 1x HDMI, Ethernet a 3,5 mm audio

Ak si priplatíte, za asi 1000 dolárov dostanete grafiku Nvidia GeForce GTX 1060 Max-Q, 144Hz zobrazovací panel a procesor Core i7. Zabudnúť však musíte na väčšiu operačnú pamäť. 8 GB kapacita je maximom, čo je trochu komické vzhľadom na zameranie.

HP Pavilion
HP Pavilion Gaming Laptop FOTO: HP

Ak mobilní byť nepotrebujete, HP pripravilo aj dva pevné počítače – HP Pavilion Gaming Desktop 690, resp. 790. Model 690 bude stáť len 549 dolárov. Ukrýva sa v ňom čipset AMD Ryzen 3, grafika Radeon RX550 a 8 GB operačná pamäť. Bedňa je kompaktnejších rozmerov a v domácej kancelárii nezaberie veľa miesta.

Kapacity počítača je možné rozšíriť vo vlastnej réžii. Počítať však treba iba s grafickými kartami s polovičným profilom.

TIP REDAKCIE
Samsung to na podujatí Gamescom rozbalil so zaobleným herným monitorom
HP Pavilion
HP Pavilion Gaming Desktop FOTO: HP

Model 790 začína na sume 749 amerických dolárov. Intel Core i5 dopĺňa grafika Nvidia GeForce GTX 1050 a 8 GB pamäť. V tomto prípade je do útrob možné natlačiť až 64 GB RAM a napríklad Nvidia GeForce GTX 1080.

HP Pavilion
HP Pavilion Gaming Display FOTO: HP

Celú ponuku výrobca HP zavŕšil hráčskym HDR monitorom s QHD rozlíšením. Produkty sa objavia na trhu v priebehu najbližších týždňov. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke HP na tejto adrese.