GTA IV má kuriózny problém: Kvôli licencii musí odstrániť ruské pesničky

Dokonca ani po 10 rokoch nemá legendárny herný titul GTA IV pokoj. Spolu s 10. výročím totiž hra prichádza o právo prehrávať počas vášho pôžitku.

Dokonca ani po 10 rokoch nemá legendárny herný titul GTA IV pokoj. Spolu s 10. výročím totiž hra prichádza o právo prehrávať počas vášho pôžitku z vykrádania bánk a (takmer) beztrestného porušovania pravidiel cestnej premávky, niektoré z in-game soundtrackov.

Vývojár hry potvrdil, že dôvodom na odstránenie niektorých zo soundtrackov je licencia, ktorá po 10 rokoch jednoducho skončila. Aby sme však boli presnejší, najväčšie straty postihnú stanice Russian pop a Vladivostok FM.

Tentokrát už s vedomím komunity

Niečo podobné sa už stalo aj v minulosti, kedy Rockstar podstrčil nevedomým hráčom na stiahnutie aktualizáciu, ktorá okrem pridania niekoľkých vylepšení vymazala jednu z piesní od legendárneho Michaela Jacksona. Tentokrát sa našťastie spoločnosť rozhodla novinku o prichádzajúcich zmenách hráčskej komunite oznámiť.

FOTO: www.rockstargames.com

Čas na zmenu

Celkovo sa v hre nachádza asi 30 piesní, no koľko ich bude odstránených Rockstar zatiaľ neprezradil. Výsledného čísla by sme mali dočkať 26. apríla, kedy prebehne “očista”. Nadšenci GTA IV sa však nemusia ničoho báť, keďže ako už Rockstar potvrdil: “Staré pesničky budú na postihnutých rádiových staniciach nahradené novými.”

Spoločnosť sľubuje, že bude nové informácie ľuďom poskytovať hneď, ako to bude možné. Definitívne sa však výmeny starých soundtrackov za nové dočkáme, ako už bolo spomínané, na konci tohto mesiaca.