Gmail čakajú obrovské zmeny: Táto funkcia tu chýba už dlho!

Webový Gmail sa niekedy v priebehu nasledujúcich týždňov dočká veľkej aktualizácie, ktorá so sebou prinesie nový vzhľad a funkcie.

Webový Gmail sa niekedy v priebehu nasledujúcich týždňov dočká veľkej aktualizácie, ktorá so sebou prinesie nový vzhľad a funkcie ako napríklad možnosť rýchlej odpovede, odloženie emailov na neskôr a bočný panel pre plánovanie stretnutí. Google sa však k tejto náloži nových funkcií rozhodol pridať ešte jednu – takzvaný “dôveryhodný režim”.

Ako bude fungovať?

Princíp novej funkcie je veľmi jednoduchý. Vylepšenie umožňuje používateľom Gmailu odoprieť adresátovi možnosť preposielať, sťahovať, kopírovať a tlačiť určité emaily.

Google sa okrem toho rozhodol používateľom Gmailu prideliť právo si vyžadovať pre otvorenie určitých emailov kód, ktorý bude odoslaný cez SMS. Používatelia emailovej schránky si budú môcť na emaily nastaviť niečo ako dátum spotreby, čo znamená, že sa email po nastavenom čase sám vymaže.

Tieto zmeny sú vítané nielen obyčajnými smrteľníkmi, ale aj mnohými spoločnosťami, ktoré budú mať vďaka nim viac možností, ako s emailom a jeho adresátom “naložiť”.

FOTO: The Verge

Všetko sa dá obísť

Je však dôležité poznamenať, že adresáti emailov si ich síce nebudú môcť skopírovať alebo stiahnuť, no stále budú mať tú možnosť si ich jednoducho odfotiť.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Zatiaľ nie je daný presný dátum vydania novej aktualizácie, no podľa všetkého by sa tak malo stať už niekedy v priebehu najbližších týždňov.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať