bluetooth

Android P si zapamätá nastavenie hlasitosti pri bezdrôtovo pripájaných zariadeniach

Súčasné verzie operačného systému Android si nevedia zapamätať nastavenú úroveň hlasitosti pri konkrétnych zariadeniach, ktoré sú pripájané cez Bluetooth.

Súčasné verzie operačného systému Android si nevedia zapamätať nastavenú úroveň hlasitosti pri konkrétnych zariadeniach, ktoré sú pripájané cez Bluetooth. Ak ste počúvali hudbu „na plné pecky“ cez pripojený Bluetooth reproduktor a neskôr ste k smartfónu pripojili bezdrôtové slúchadlá, hlasitosť zostala nastavená na maximum.

Touto možno malou, ale určite užitočnou vychytávkou už disponuje systém iOS od Apple. Novinku znovu odhalili členovia vývojárskeho XDA fóra, ktorí novú verziu operačného systému Android P neustále hlbšie skúmajú.

Android P si tak zapamätá rôzne úrovne nastavenia hlasitosti pre každé Bluetooth zariadenie, ktoré ku smartfónu s týmto OS pripojíte. Pri najbližšom pripojení konkrétneho zariadenia systém hlasitosť nastaví automaticky podľa poslednej uloženej hodnoty.

Funkcia by sa mala objaviť už v druhom vývojárskom náhľade nového operačného systému.

Android P
Bezdrôtové slúchadlá FOTO: Lukáš Zachar

Zmenou prejde aj samotný softvérový ovládač pre nastavenie hlasitosti, ktorý má už niekoľko rokov horizontálnu orientáciu. Takéto prevedenie sa zdá ako intuitívne, aj keď si to asi vývojári OS Android nemyslia. Po novom má byť kompaktnejšie a vertikálne, s tlačidlom úplného stlmenia zvukov v jeho spodnej časti.

Uvidíme, ako sa osvedčí v praxi.

Ovládanie hlasitosti v súčasných verziách OS Android

Ak by ste vyššie spomínanú funkcionalitu novej verzie OS Android P chceli používať už teraz, existuje jedno bezplatné a nenáročné riešenie. Aplikácia tretej strany s trefným názvom Bluetooth Volume Control.

Aplikácia vám umožní nastavenie rôznych úrovní hlasitosti pre každé spárované Bluetooth zariadenie zvlášť. Čo je najlepšie, funguje už od verzie Android 4.4 KitKat. Aplikáciu nájdete priamo v obchode Google Play na tejto adrese.