Autoškola ako sa patrí: Žiaci museli položiť telefóny na ulicu, cúvali okolo nich

Čínska autoškola prišla s originálnym spôsobom, ako naučiť svojich študentov veľmi opatrne a precízne parkovať. Aby sa pri parkovaní určite vyhli čiaram, museli na ne študenti poukladať svoje telefóny.

Čínska autoškola prišla s originálnym spôsobom, ako naučiť svojich študentov veľmi opatrne a precízne parkovať. Aby sa pri parkovaní určite vyhli čiaram, museli na ne študenti poukladať svoje telefóny. Inštruktor tvrdí, že to je preto, aby sa naučili nepoškodiť svoj alebo cudzí majetok.

Nezvyčajnú metódu použili inštruktori z čínskeho mesta Te-čou v provincii Šan-tung. Na žlté čiary museli telefóny poukladať všetci študenti. Všetci tak mali motiváciu zaparkovať skutočne bezpečne a tak, aby im na manévri skutočne záležalo.

Zaujímavé však je, že so samotným nápadom prišli práve študenti, ktorí sa spolu dohodli. S odobrením od inštruktorov mohli začať. Výsledok bol pritom fantastický. Inštruktori konštatovali, že si pri parkovaní skutočne dávali väčší pozor, a tak nedošlo k poškodeniu ani jedného telefónu.

Čo povieš, súhlasil by si so zavedením podobnej praktiky aj v našich autoškolách?

Súhlasil by si s použitím podobnej metódy aj na Slovensku?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...