Apple inovuje: Gigant údajne plánuje spustiť prémiovú spravodajskú appku!

Po tom, ako Apple pred mesiacom odkúpil takzvané “Netflixové magazíny”, sa gigant rozhodol vytvoriť svoju vlastnú prémiovú spravodajskú službu.

Po tom, ako Apple pred mesiacom odkúpil takzvané “Netflixové magazíny”, sa gigant rozhodol vytvoriť svoju vlastnú prémiovú spravodajskú službu. Apple News bude podľa portálu Bloomberg ponúkať viac ako 200 rôznych magazínov len za 9,99 USD (8 eur) mesačne.

Niečo podobné Apple skúšal už v minulosti. Spoločnosť sa pre prospech Apple News rozhodla odstrániť svoju aplikáciu Newsstand, ktorá pôvodne ponúkala na prečítanie digitálne verzie mnohých novín a magazínov.

FOTO: Wired

Niečo podobné tu už bolo

Gigant dokonca už pred časom uzavrel spoluprácu s News Corporation, ktorej hlavným cieľom bolo vytvoriť The Daily – spravodajskú appku určenú exkluzívne pre iPady. Táto spolupráca však netrvala dlho, keďže sa po dvoch rokoch News Corporation rozhodla od The Daily upustiť, najmä z dôvodu nedostatočnej popularity.

Najnovší pokus spoločnosti Apple sa zdá byť cielený podobne, ako aj jej služba Music – mnoho možností za mesačný poplatok. Úspech nového projektu sa teda bude odvíjať len od toho, koľko ľudí bude ochotných zaplatiť 8 eur mesačne za kvalitné zdroje noviniek.

Čo sa týka vydavateľov a ich podielu na úspechu novej appky, Apple sa s nami zatiaľ o presné percentá nepodelil. Je však známe, že spoločnosť si momentálne berie 15 % zisku nadobudnutého z mesačných poplatkov za aplikácie nachádzajúcich sa v App Store, zatiaľ čo z tržby za bežné predaje aplikácií si berie dvojnásobok.