Huawei nám budúci rok predstaví 5G smartfón, vraj to bude Mate 30

Už to začína.

0
Huawei Mate 10 Pro (FOTO Marek Urban)

Éra mobilných sietí ďalšej generácie klope na dvere. Súčasné 4G totiž onedlho začne pomaličky, ale isto nahrádzať citeľne rýchlejšie 5G. Výrobcovia smartfónov preto už teraz chystajú kompatibilné kúsky.

Výnimkou, samozrejme, nie je ani čínska spoločnosť Huawei. Tá nám svoje ambiciózne plány prezradila počas nedávnej analytickej konferencie v Šen-čene, kedy sa na prezentácii objavila časová os s odhadovanými termínmi príchodu 5G infraštruktúry či 5G zariadení, informuje GSMArena.

Prvým mobilným telefónom s takými kapacitami a so značkou giganta by mal byť kúsok s názvom Mate 30, čiže až budúcoročná generácia obľúbeného phabletu.

Z prezentácie vyplýva, že smartfón predstavia v priebehu druhej polovice roka 2019, takže iná možnosť ani neexistuje. Jedine, ak by Huawei vyrukoval s úplne novým modelovým radom, čo však nie je príliš pravdepodobné. V takom prípade môže ísť o niečo úplne iné, nie nový phablet Mate.

Už v roku 2020

Prienik 5G sietí do hlavného spotrebiteľského prúdu započne podľa dostupných informácií niekedy začiatkom roka 2020, čiže všetko sedí s tým, čo má v plánoch čínsky gigant. Približne v rovnakom termíne sa navyše dočkáme i iných modelov 5G smartfónov od ďalších renomovaných výrobcov spotrebnej elektroniky, ako je napríklad Samsung, LG či Apple.