Takto vyzerá moderný kamión! Tesla Semi sa predvádza s naloženým návesom

Futuristický kamión Tesla Semi bol opäť prichytený na verejnosti a zachytený na videu.

Futuristický kamión Tesla Semi bol opäť prichytený na verejnosti a zachytený na videu. Tentokrát mal však so sebou aj poriadny náklad, ktorý dostal za úlohu presunúť z jedného miesta na druhé. 

Americká automobilka ho tak testuje a zároveň i dokončuje priamo v teréne, aby bol do avizovaného začiatku výroby (v roku 2019) dokonale pripravený.

O preprave batérií z fabriky Gigafactory v Nevade do fabriky v Kalifornii dokonca informoval aj sám Elon Musk, a to prostredníctvom jeho vychýreného Instagram profilu, kde len pred niekoľkými hodinami zverejnil fotografiu oboch mierne odlišných modelov.

Ako je teda možné vidieť vyššie alebo trošku nižšie, pozeráme sa ako na lacnejší kamión Semi s nízkou strechou, tak aj na ten drahší s vysokou strechou či lepším dojazdom na jedno nabitie akumulátora.

Doteraz sme mali príležitosť vidieť iba samotný ťahač bez návesu. A to hneď niekoľkokrát. Raz nám dokonca predviedol aj svoju doslova dychberúcu akceleráciu, kedy šofér elektrického kamiónu Tesla Semi dupol na plyn a vyštartoval ako raketa.

TIP REDAKCIE
Užívatelia hlásia problémy s MacBook Pro: Keď je notebook zavretý, nefunguje nabíjanie
Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať