Elon Musk mení grandiózne plány: Podzemný prepravný systém uprednostní chodcov

Vizionár zverejnil na sociálnych sieťach čerstvé informácie, ktoré súvisia s avizovaným prepravným systémom priamo pod našimi nohami.

Vizionár zverejnil na sociálnych sieťach čerstvé informácie, ktoré súvisia s avizovaným prepravným systémom priamo pod našimi nohami. Svetlo sveta ale uzrelo aj krátke video, kde sa nám snaží vysvetliť, akoby to celé malo asi tak fungovať.

Podzemný prepravný systém mal byť pôvodne určený iba pre osobné vozidlá, aby ich šoféri nemuseli čakať v mestských zápchach, vďaka čomu zároveň odľahčia premávku. Po novom sme sa však dozvedeli, že prioritou ďalšieho šialeného nápadu Elona Muska nebudú autá, ale chodci alebo bicyklisti.

Systém, ktorý zhotoví jeho The Boring Company, vytvoria prostredníctvom kombinácie tunelov, prepravného hi-tech mechanizmu a malých kapsúl, kde si cestujúci iba na chvíľu sadnú a počkajú na príchod do niektorej zo zastávok na povrchu. Ničím neprerušovaná preprava bude prebiehať pri rýchlosti až 200 kilometrov za jednu hodinu.

Prvá sieť tunelovej prepravy by mala vzniknúť pod Los Angeles. Minulý rok sa dokonca dostala na verejnosť aj provizórna mapa projektu, kde bola jedinečná príležitosť vidieť jednotlivé trasy medzi jednotlivými zástavkami. Jedna z nich vyrastie i priamo na miestnom medzinárodnom letisku LAX.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý