Reddit sa rozhodol zrušiť komunity, ktoré predávajú strelné zbrane a drogy

Sociálna sieť Reddit sa rozhodla trochu pretriediť svoje komunity, prevažne podľa toho, čo predávajú alebo ponúkajú. Sieť jemne poupravila svoje postupy, ktoré teraz zakazujú služby predaja strelných zbraní.

Sociálna sieť Reddit sa rozhodla trochu pretriediť svoje komunity, prevažne podľa toho, čo predávajú alebo ponúkajú. Sieť jemne poupravila svoje postupy, ktoré teraz zakazujú služby predaja strelných zbraní, výbušnín, drog (zahŕňajúc tabak a alkohol), služieb s “fyzickým sexuálnym kontaktom”, kradnutého tovaru, osobných informácií a falzifikátov.

Reddit už niekoľko komunít, ktoré ponúkajú takéto služby, dopadol. Medzi zrušenými skupinami sa objavili aj názvy ako r/gunforsale, r/stealing a r/darknetmarkets.

Reddit nie je trhovisko

Sieť sa taktiež rozhodla zbaviť celej svojej zodpovednosti za transakcie ohľadom tých produktov, ktoré si objednať môžeš. Pýtaš sa prečo? Odpoveď Redditu bola jednoznačná: “Reddit nemal pôvodne slúžiť ako trhovisko.”

Sociálna sieť naďalej uviedla, že zrušenie skupín, ktoré nedodržiavali nové postupy, nebolo podnietené nijakou pochybnou aktivitou zo strany komunít a že sa na ostatné komunity, ktoré ponúkajú na predaj určitý tovar, nebude zameriavať, keďže to nie je jej hlavný bod sústredenia.

Reddit – FOTO: Dotekománie.cz

Rozumný krok

Tento pomerne razantný, no rozumný krok prichádza uprostred rozšírených obáv ohľadom ľahkého prístupu k zbraniam, čo môže následne viesť k množstvu zbytočných vrážd. Je teda jasné, že Reddit nechce mať niesť zodpovednosť za (bohužiaľ) možné úmrtia, spôsobené práve spomínaným ľahkým prístupom k strelným zbraniam a výbušninám.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Toto samozrejme sociálnej sieti pomôže aj z hľadiska reklamy, keďže reklamné agentúry sa budú zaujímať o spoločnosť viac, keď neobsahuje komunity ponúkajúce zbrane.

Zrušenie takýchto skupín je teda benefitom ako pre ľudí “tam vonku”, tak aj pre spoločnosť samotnú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať