philips hue

Inteligentné osvetlenie Philips Hue si užijeme aj v exteriéri. Na trh dorazia nové typy svietidiel

Ak by sme mali vybrať nekorunovaného kráľa inteligentného osvetlenia, určite by ním bol rad produktov Philips Hue. Azda jedinú prekážku predstavuje vyššia cena inteligentného osvetlenia a zameranie na interiér. Druhý menovaný atribút čoskoro platiť nebude. 

Ak by sme mali vybrať nekorunovaného kráľa inteligentného osvetlenia, určite by ním bol rad produktov Philips Hue. Azda jedinú prekážku predstavuje vyššia cena inteligentného osvetlenia a zameranie na interiér. Druhý menovaný atribút však už čoskoro nebude platiť. 

Osvetlenie Philips Hue sa rozšíri o nové modely, ktoré budú priamo určené do exteriéru. Výrobca novinky avizoval už v januári, no až teraz je známych viac detailov. Spoločnosť v júli uvedie na americký a európsky trh tri nové typy svietidiel.

Samozrejme, osvetlenie sa najviac hodí do záhrad, priedomí chát a rodinných domov, na terasy, poprípade pred garáž a podobne. Klasické biele svetlo tiež doplní široká škála farebného osvetlenia.

philips hue
FOTO: 9to5google

Osvetlený exteriér jednak napomôže bezpečnosti a jednak vytvorí jedinečnú atmosféru vonkajšieho prostredia obydlia či rekreačnej nehnuteľnosti. Všetko na jeden dotyk v rámci aplikácie a smartfónu.

Za približne 30 EUR bude k dispozícii takzvané pozičné svetlo, ktoré je určené pre umiestnenie na vonkajšie steny obydlia a napríklad nad dvere, kde sa často nachádza typické automatizované osvetlenie s fotobunkou. K dispozícii budú rôzne prevedenia.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
philips hue
FOTO: 9to5google

Vlastníci vyšperkovaných záhrad a dokonalých trávnikov by mali oceniť bodové osvetlenie Philips Hue, ktoré osvetlí konkrétne časti záhrady a jej parcely. Jedna zo 16 miliónov farieb istotne sadne ich vkusu, resp. prevedeniu dizajnovo poňatej záhrady.

V tomto prípade sa ale budeme baviť o vyššej cene, ktorá (zatiaľ neoficiálne) prekoná hranicu 200 EUR. V balení by sa ale malo nachádzať viac kusov tohto osvetlenia.

philips hue
FOTO: 9to5google

Treťou svetelnou novinkou budete môcť osvetliť napríklad príjazdovú cestu do garáže či väčší priestor pred domom. Skvele môže pôsobiť napr. funkcia automatického postupného stmavenia osvetlenia v kontraste s vychádzajúcimi rannými lúčmi slnka. Cena tretieho člena prekročí 100 EUR, resp. 129 amerických dolárov.

Exteriérové osvetlenie od Philipsu určite nebude lacné. Skôr naopak. Dá sa predpokladať, že užívatelia interiérových svetiel Hue siahnu aj po variante do vonkajšieho prostredia, pokiaľ sa im teda hodí do koncepcie obydlia.

Všetky podrobnosti sa aj tak dozvieme až v júni, poprípade krátko pred uvedením do predaja.