Elon Musk bez servítky: Autopilot bude 2 až 3x bezpečnejší ako ľudia

Kontroverzný vizionár nám počas konferencie SXSW prezradil ako informácie súvisiace s gigantickou raketou BFR, tak aj tie, ktoré súvisia s plánmi jeho automobilky.

Kontroverzný vizionár nám počas konferencie SXSW prezradil ako informácie súvisiace s gigantickou raketou BFR, tak aj tie, ktoré súvisia s plánmi jeho automobilky. Plnohodnotného autopilota sa vraj dočkáme už niekedy koncom budúceho roka. 

Úroveň 5. budú mať ale k dispozícii iba majitelia tých elektromobilov Tesla, kde je súčasťou výbavy hardvér pre autopilota vo verzii 2.0 (alebo 2.5), píše Electrek. Čiže sa to týka modelov vyrobených od októbra 2016.

Maximálnu úroveň autonómie dosiahnu prostredníctvom postupných softvérových aktualizácií cez internet. Bez nich je k ničomu aj ten najpokročilejší kus hardvéru na svete. Potom bude jazda, počas ktorej prevezme kormidlo inteligentný počítač, 2 až 3-násobne bezpečnejšia, ako keby šoféruje človek.

Teda aspoň tak tvrdí Elon Musk.

Autonómny režim 5. úrovne nám umožní nevenovať jazde absolútne žiadnu pozornosť, čo znamená, že si za volantom môžeme bez obáv zdriemnuť. Na také niečo si však ešte nejakú chvíľu počkáme. Momentálne je v ponuke úroveň číslo 3., a to v hi-tech kúsku A8 od nemeckej automobilky Audi. Tesla ponúka autopilota niekde medzi 2. a 3. úrovňou.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Koniec budúceho roka

Maximálna úroveň by mala riadiť naše autá už niekedy koncom roka 2019 (vizionár hovorí o rozpätí 18 mesiacov), v čom chce byť automobilka Elona Muska prvá na svete. Či sa jej niečo také predsa len podarí, uvidíme už čoskoro. Ľahké to mať ale určite nebude. Konkurencia je čoraz ostrejšia. Predovšetkým tá, ktorá pochádza z Ázie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať