LG G7 má byť vybavený LCD displejom. Dôvodom je úspora nákladov

1
LG G7
Ilustr. foto

Novú vlajkovú loď od LG spoznáme niekedy v priebehu tohto roka, pričom sa najčastejšie skloňuje ako obdobie predstavenia mesiac máj alebo jún. LG v mobilnej divízii upravilo stratégiu a už nebude predstavovať nové zariadenia v zhode s konkurenciou.

Vedenie divízie LG Mobile uviedlo, že nové smartfóny predstavia vtedy, keď to bude potrebné. Inžinieri zároveň dostali úlohu vyvinúť nový vlajkový model takpovediac od podlahy, čiže úplne nanovo.

Zatiaľ nevieme, čo LG vo svojej technologickej kuchyni pripravuje. Informácií nie je veľa a sú pomerne hrubé. Kórejský ekonomický magazín The Investor však jednu presnejšiu priniesol.

Podľa neho kórejské LG zrejme vybaví svoj nadchádzajúci vlajkový model, predbežne známy ako LG G7, obrazovkou vyrobenou LCD technológiou. Aj keď sa vo vlajkovom segmente udomácnili OLED obrazovky, LCD panel je jednoducho lacnejší.

Ako príklad dobre poslúži analýza agentúry IHS Market. LCD displej s uhlopriečkou 5,5-palca pre iPhone 8 stojí asi 52 dolárov. Na druhú stranu, OLED obrazovka Samsung pre iPhone X stojí až približne 110 dolárov.

LG G7
LCD displejom je vybavený aj LG G6 z prvej polovice minulého roka FOTO: LG

Obrazovka pre nový vlajkový model by s istotou pochádzala z divízie LG Display. V tomto prípade by sme sa mohli baviť o dokonalejšom type MLCD, ktorý oproti bežným LCD panelom spotrebuje o 35 percent menej energie, no má vyššiu svietivosť, resp. jas.

Udržanie nákladov na uzde môže byť kľúčové. Mobilná divízia LG vykazuje červené čísla niekoľko dlhých štvrťrokov po sebe. Zníženie nákladov by sa istotne premietlo aj do konečnej ceny zariadenia, ktorá by mohla byť nižšia ako pri konkurencii.

Predsa len, ceny niektorých vlajkových modelov už teraz dosahujú psychologickej hranice 1000 EUR, čo nemusí byť každému po chuti. Na to, čo LG skutočne pripraví si ale nejaký ten mesiac či dva ešte musíme počkať.