Tak predsa len. CEO spoločnosti Huawei, Richard Yu, oznámil, že majitelia minuloročného phabletu Mate 10 a lepšie vybaveného Mate 10 Pro môžu počítať so softvérovými špecialitkami z čerstvej vlajkovej lode P20. Čo tým mal na mysli?

Ako píše web TechRadar, svojimi slovami, ktoré zazneli počas nedávnej mediálnej konferencie v Paríži, myslel nové AI režimy v originálnej aplikácii fotoaparátu. Tie sú vyberané prítomnou umelou inteligenciou podľa toho, kde a kedy ho používame.

Keď ideme odfotografovať jedlo, smartfón automaticky vyberie príslušný režim, v rámci čoho mierne upraví parametre, aby tak prispôsobil záber aktuálnej scénke a dostal z neho čo najviac. Pokiaľ sa to ale niekomu nepáči a chcel by automatické rozpoznávanie vypnúť, aktualizácia mu umožní aj to.

Novinky Huawei P20 a P20 Pro po novom ponúkajú až 6 čerstvých AI režimov, kde je napríklad vodopád, skupinová fotografia alebo makro. Modelový rad Mate 10 ich v súčasnosti má iba 13. Kedy však sľúbený aktualizačný balíček príde, momentálne nevieme.

Pôjde o grafickú nadstavbu EMUI vo verzii 8.1, ktorá stojí na základoch najnovšej verzie operačného systému Android.