Cena Huawei P20 bude divoká: Po 2 mesiacoch môže klesnúť až o 100 EUR

Jedinci s veľkou trpezlivosťou, ktorí si hodlajú zaobstarať nový high-end smartfón Huawei P20, budú mať celkom slušnú výhodu.

Jedinci s veľkou trpezlivosťou, ktorí si hodlajú zaobstarať nový high-end smartfón Huawei P20, budú mať celkom slušnú výhodu. Keď si po predstavení pár mesiacov počkajú, môžu tak ušetriť viac ako 100 eur. Cenovka jednej z noviniek by totiž mala rapídne klesnúť.

Vyplýva to z analýzy, za ktorou stojí populárna nemecká online služba na porovnávanie cien produktov. Ľudia z idealo zobrali do úvahy vývoj cien minuloročnej generácie P10 a vytvorili prehľadný graf, kde je vďaka tomu možné vidieť trend, aký by mal súvisieť s cenovkou avizovanej dvojice – P20 a P20 Pro – z dielne čínskeho giganta.

Najrazantnejší cenový skok čaká obyčajnú verziu vlajkovej lode, model Huawei P20, ktorý vraj bude stáť už po dvoch mesiacoch od uvedenia na spotrebiteľský trh o viac ako 80 eur menej. Lepšie vybavená alternatíva, model Pro, si vraj udrží svoj štandard trošku dlhšie. Suma v tomto prípade klesne o 100 eur až po troch mesiacoch.

TIP REDAKCIE
Sony má okrem konzoly PS5 problém aj s fotoaparátmi. Dôvod je asi každému jasný

Huawei P20 by mal po príchode na pulty európskych obchodov stáť okolo 679 eur a jeho lepší súrodenec až 899 eur.

Viac detailov, ktoré súvisia s predpokladaným vývojom cien smartfónov P20, nájdeš v spomínanom grafe trošku nižšie.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať