Držte sa: Huawei P20 Pro vraj dostal 40 Mpx foťák a až 3x optický zoom!

Nadchádzajúca loď čínskeho giganta ponúkne taký fotoaparát, aký tu zrejme ešte nebol.

Nadchádzajúca loď čínskeho giganta ponúkne taký fotoaparát, aký tu zrejme ešte nebol. Novinka Huawei P20 Pro by mala mať v zozname technickej špecifikácie až 3 špičkové objektívy, ozrutné 40 Mpx rozlíšenie a až 3-násobné optické priblíženie. 

Teda aspoň tak tvrdia čerstvé informácie z nemeckého webu WinFuture, ktoré prevzala aj GSMarena alebo odborníci z XDA Developers.

Fotoaparát, ktorý opäť vznikol vďaka spolupráci s ostrieľanou spoločnosťou Leica, vraj pozostáva z jedného 40 Mpx, jedného 8 Mpx a jedného 20 Mpx senzora. Prvý by mal byť hlavný, zatiaľ čo druhý dostal spolu s jeho teleobjektívom za úlohu zabezpečovať priblíženie záberu bez straty kvality. Tretí pre zmenu pozbiera informácie o tieňoch či svetle, aby nimi prispel k lepšej kvalite fotografie. Rovnako ale zvládne poskytovať i detaily o hĺbke, aby tak dopomohol k vytvoreniu prirodzeného bokeh efektu.

Pri optickom zoome to ale nekončí, pretože keď 8 Mpx kúsok obdrží informácie z toho 40 Mpx, dokáže ho pretransformovať na niečo ešte lepšie. Takzvaný hybridný zoom by totiž mal byť schopný priblížiť bez straty kvality až 5x, nielen 3x.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Opičie kiahne boli potvrdené neďaleko slovenských hraníc!

Laser a RGB senzor

Hardvérovú výbavu navyše doplní ešte aj automatické ostrenie za pomoci zabudovaného laseru či taký RGB senzor, vďaka ktorému budeme vidieť k realite bližšie farby. A aby toho náhodou nebolo málo, inžinieri z Huawei nezabudli ani na takzvaný super-slow režim.

Podobne ako Galaxy S9, aj P20 Pro dokáže podľa všetkého nahrávať HD videá pri až 960 snímkach za jednu sekundu, z čoho následne vzniknú dychberúce spomalené zábery.

Predstavenie rodinky Huawei P20 prebehne už o pár dní vo Francúzsku, kde sa, samozrejme, ocitneme i my.