Až 100 000 kamiónov ročne: Elon Musk prezradil kadenciu výroby Tesla Semi

Šialený vizionár prezradil počet elektrických kamiónov, aký plánujú vyrobiť v intervale dvanástich mesiacov.

Šialený vizionár nám prezradil počet elektrických kamiónov, aký plánujú vyrobiť v intervale dvanástich mesiacov. Nie však hneď po spustení inteligentných priemyselných robotov, ale až po štyroch rokoch od začiatku produkcie. 

Samotná výroba Tesla Semi by mala odštartovať už začiatkom budúceho roka, čo znamená, že ak pôjde všetko podľa plánov, počas roka 2023 pribudne na cesty až cez 100-tisíc nákladných vozidiel s elektrickým pohonom. Samozrejme, spočiatku to pôjde citeľne pomalšie, no keď sa po nejakom tom čase rozbehnú, začnú chrliť jeden kus za druhým.

Zákazníci majú na výber dve verzie, pričom tá cenovo najdostupnejšia vychádza na 150-tisíc amerických dolárov. Vďaka použitiu základnej matematiky tak dostaneme výsledok, ktorý reprezentuje odhadovaný ročný obrat v hodnote cez slušných 15 miliárd, píše Electrek.

Výroba elektrických kamiónov vraj prebehne prostredníctvom kapacít modernej fabriky Gigafactory 1 v Nevade, kde podľa všetkého pribudne špeciálna výrobná linka. Medzi súčasných zákazníkov automobilky Tesla patrí ako výrobca nápoja Pepsi, tak aj americký Budweiser alebo prepravný gigant UPS.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať