Pozri si premiérový let rakety Falcon Heavy na dychberúcich fotkách

Nedávny úspech spoločnosti SpaceX otvoril celému svetu ústa až dokorán a Elon Musk s tým dosiahol presne to, čo aj od svojej snahy očakával.

Nedávny úspech spoločnosti SpaceX otvoril celému svetu ústa až dokorán a Elon Musk s tým dosiahol presne to, čo aj od svojej snahy očakával. Vizionárovi sa tak podarilo v širokej verejnosti prebudiť stratený záujem o spoznávanie záhadného vesmíru.

Potreboval na to postaviť gigantickú raketu Falcon Heavy, naložiť jeho starý elektromobil Tesla Roadster spolu so Starmanom a potom ich vyložiť na orbite Zeme, aby sa po pár hodinách krúženia okolo našej modrej planéty vydali na veky trvajúce krúženie okolo Slnka.

Z pohľadu SpaceX však išlo iba o akúsi “nultú” misiu, počas ktorej si chceli vyskúšať a zároveň celému svetu ukázať, že zvládnu pracovať a manipulovať aj s objemnejším nákladom.

Premiérový let nosnej rakety Falcon Heavy je možné vidieť ako prostredníctvom záznamu zo živého prenosu, tak aj na parádnych fotografiách priamo z Flickr profilu vesmírnej spoločnosti Elona Muska.

TIP REDAKCIE
Apple má o pár mesiacov predstaviť svoj prvý AR headset, na trh sa však dostane až neskôr

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať