Slovák má problémy: Vydieral holandskú spoločnosť, chcel kryptomenu bitcoin!

Slovenská polícia spolupracovala s holandskou, aby tak spoločne našli Slováka, ktorý údajne vydieral zahraničnú spoločnosť.

Slovenská polícia spolupracovala s holandskou, aby tak spoločne našli Slováka, ktorý údajne vydieral zahraničnú spoločnosť. Od Holanďanov požadoval, aby mu poslali bitcoiny. V opačnom prípade plánoval vo vydieraní pokračovať.

Takú príležitosť však už mať nebude. Teda aspoň nie tak skoro, pretože 32-ročný muž skončil začiatkom tohto týždňa v rukách zákona.

Ako tvrdia informácie zo sociálnej siete Facebook, za úspešnou akciou stoja policajti zo Žiliny, pričom tá prebehla na území okresu Dolný Kubín. Podozrivý páchateľ závažného trestného činu tu ale dlho nepobudne.

Čoskoro ho totiž čaká cesta do Holandska, aby tam s ním mohli pokračovať vo vyšetrovaní vydierania, kde išlo o najpopulárnejšiu kryptomenu na svete, bitcoin. Stratégia Oravčana spočívala v tom, že ak mu dotknutá holandská spoločnosť neposkytne to, čo od nej chce, tak zverejní citlivé údaje, ktoré mal mať k dispozícii, píše TA3.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať