Tesla Semi

Manažér Daimleru: Kamión Tesla Semi je nereálny, popiera fyzikálne zákony

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu má obrovský dôvod na obavy.

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu má obrovský dôvod na obavy. Ak americká Tesla dodrží svoj sľub, už v roku 2019 prinesie na spotrebiteľský trh futuristický kamión Semi. V tom prípade bude však ten so značkou Mercedes doslova obrovskou hanbou. 

Prečo? No pretože má citeľne slabšiu technickú špecifikáciu (dojazd smiešnych 200 kilometrov) a príde až o dva roky neskôr, čiže niekedy počas roka 2021.

Ako píše Electrek, spoločnosť Daimler, pod ktorú patrí Mercedes a mnoho ďalších, nám v uplynulých dňoch odhalila aktuálny progres s vlastným elektrickým ťahačom návesov. Dozvedeli sme sa tak napríklad ja to, že zákazníkom už čoskoro poskytnú 10 prototypov, aby na nich mohli dokončiť posledné fázy vývoja. To najzaujímavejšie ale ešte len príde.

Tesla Semi

Ak bude skutočný, dva kúpime

Šéf príslušného oddelenia, samozrejme, nezabudol spomenúť ani Teslu a jej nadčasový kúsok Semi.

Americký kamión na elektriku podľa jeho veľmi ostrých slov popiera fyzikálne zákony, čím mal na mysli, že je niečo také v súčasnosti nereálne. Ak sa im to ale podarí dodržať a skutočne prinesú kamión s takými číslami, s akými ho minulý rok predstavili, okamžite si ho kúpia.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Hackli populárnu stránku s titulkami, ktorú navštevujú tisíce Slovákov. Unikli milióny hesiel!

Ak Tesla naozaj splní tento sľub, dva kamióny si samozrejme kúpime – jeden rozložíme a na druhom budeme jazdiť, ak sa tak stane, pretože nám v tom prípade niečo ušlo. Momentálne ale platia tie isté fyzikálne zákony ako v Nemecku, tak aj v Kalifornii,” prezradil Martin Daum na margo novinky od automobilky vizionára Elona Muska.

Je teda viac ako jasné, že tu niekto má poriadny strach z neďalekej budúcnosti. Podstatné ale je, že oprávnene, až o 600 km väčší dojazd hovorí za všetko. Nová batéria, ktorá tu hrá hlavnú rolu, by mala byť súčasťou aj rakety na kolesách – elektromobilu Tesla Roadster.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať