Intel vyvinul inteligentné okuliare, ktoré premenia ľudské oko na displej

0

Technologické napredovanie prináša nové možnosti a legendárny americký výrobca procesorov jednu takú aj využil. Intel tak zmenil desivo vyzerajúce inteligentné okuliare na niečo, čo by mnohí z nás po prvom pohľade od tých obyčajných nerozoznali.

Výsledkom snahy jeho odborníkov je nositeľné zariadenie, ktorému hovorí Vaunt, presnejšie okuliare Vaunt.

V podstate sa dá povedať, že máme čo dočinenia s Google Glass, avšak už bez kontroverzných častí, ako je napríklad dobre viditeľný fotoaparát alebo maličký HUD panel. Na zobrazovanie informácií tu slúži projekcia dát priamo do oka používateľa novinky, vďaka čomu pred sebou uvidí akúsi virtuálnu obrazovku s písmenami, číslami či obrázkami, čiže akoby práve pozeral na displej smartfónu.

Používame holografické stupňovanie priamo v sklíčku, aby odrážalo správne vlnové dĺžky späť do oka. Obraz sa nazýva projekcia sietnice a v skutočnosti je nakreslený na zadnú časť sietnice,prezradil pre The Verge riaditeľ oddelenia priemyselného dizajnu v NGD, čo je skupinka špecialistov, ktorí pre gigant vyvíjajú pokročilé zariadenia. Nové zariadenie tvorí aj technológia Bluetooth, procesor, batéria a tiež množstvo užitočných senzorov na vnímanie reálneho sveta okolo nás.

Intel by mal inteligentné ukuliare Vaunt sprístupniť niekedy koncom tohto roka. Zatiaľ ale iba pre softvérových vývojárov, aby tak mohli pripraviť ich diela na príchod tohto netradičného spotrebiteľského produktu.