Ampere je plne elektrický trajekt.

Majitelia prvého elektrického trajektu v Nórsku začínajú analyzovať dáta z ostrej prevádzky. Ide pritom o skutočne pôsobivé čísla, ktoré nadchli aj ďalšie spoločnosti. Tie pomaly ale isto začínajú posielať čoraz viac a viac objednávok.

Elektrický trajekt má životné prostredie ochrániť tým, že vyprodukuje o 95 % menej emisií, než jeho dieslové alternatívy. Okrem toho, prevádzka plavidla má stáť o 80 % menej, čo je poriadne veľké číslo.

Trajekt, o ktorom je reč, sa volá Ampere a v prevádzke je od mája 2015. Jeho cieľom je znížiť CO2 a NOx emisie, ako aj hluk, ktorý pri plavbe vydáva.

Za svojim spôsobom revolučným produktom stoja spoločnosti Norled AS, Fjellstrand Shipyard, Siemens AS a Corvus Energy. Spoločnosti vyvinuli elektromotor a systém batérií, ktorých má trajekt neúrekom. Bavíme sa tu o kapacite 1 MWh.

O tom, že Ampere slávil úspech svedčilo aj to, že spoločnosť okamžite začala používať aj druhý kus s menom Elektra. Ten začal prevážať ľudí a vozidlá ešte minulé leto.

Možno ťa neprekvapí ani fakt, že o podobný trajekt má zrazu záujem mnoho ďalších spoločností. Presnejšie si klienti z celého sveta chcú objednať 53 elektrotrajektov. Ak chceš vidieť, ako takéto plavidlo vyzerá, pozri si reportáž o Ampere z roku 2015.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!