Okrem prémiového laptopu MateBook X Pro sme sa dočkali aj niečoho, čo možno označiť za prémiový tablet. Novinka MediaPad M5 prichádza na pulty s dvomi uhlopriečkami a nákladom slušného hardvéru, na ktorom si zgustne nejeden náročný používateľ.

Čo je teda v ponuke?

Okrem 8,4″ alebo až 10,8″ zobrazovacieho panelu v rozlíšení 2 560 x 1 600 pixelov ho inžinieri z Huawei vybavili aj precízne prevedenou konštrukciou z kovu, systémom Android Oreo, rýchlym nabíjaním prostredníctvom USB C či šikovným portom na jednoduché pripájanie dokovacej stanice v podobe kombinácie ochranného puzdra a fyzickej klávesnice, čo z tabletu spraví šikovný laptop.

V útrobách nájdete výkonný mobilný procesor Kirin 960, 4 GB operačnú pamäť RAM a aj 128 GB úložisko bez asistencie microSD karty. Menšia verzia tabletu ponúka 5 100 mAh a väčšia pre zmenu až 7 500 mAh akumulátor.

Vlastný stylus

10,8-palcový kúsok si dokonca viete zaobstarať aj s originálnym stylusom M-Pen, preto nesie názov MediaPad M5 Pro. V porovnaní s tým 8,4-palcovým má však aj kvalitnejší audio výstup – miesto dvoch stereo reproduktorov sú totiž k dispozícii až štyri, a to priamo z dielne špičkovej spoločnosti Harman/Kardon. Huawei hovorí o trojrozmernom zvuku.

Za 32 GB MediaPad M5 zaplatíme okolo 350 eur, zatiaľ čo za 64 GB model Pro o 150 viac, čiže 500 eur. Európsku dostupnosť hlásia na jar.