Sony Xperia Ear Duo

Po rokoch ukazovania nedokončeného konceptu prišiel rad na oficiálne predstavenie, po ktorom bude nasledovať príchod na pulty obchodov. Netradičné slúchadlá z dielne japonskej spoločnosti Sony nemajú žiadne káble a čo sa týka ich cenovky, potenciálni zákazníci by si mali pripraviť necelé tri stovky.

Výrobca si totiž hodlá za túto špeciálnu audio novinku do našich uší pýtať približne 280 amerických dolárov. Predaj vraj začne niekedy počas mája.

Slúchadlá nesú názov Xperia Ear Duo a ako už bolo spomenuté, miesto izolácie zvukov z bezprostredného okolia používateľa ich zámerne kombinujú s reprodukovanou hudbou. Prečo?

Pretože sú na to vyrobené – konštrukcia je navrhnutá tak, aby sme mohli počas počúvania obľúbeného interpreta nadviazať konverzáciu s kolegom či kamošom vo fitness aj bez toho, aby sme museli dočasne pozastaviť prehrávanie alebo novinku fyzicky vyťahovať z ucha.

Ako je teda možné vidieť, nejde o klasické štuple, ale o niečo, čo sa na ne tak trošku podobá. Hlavnú časť každého jedného slúchadla oddelili od samotného výstupu a umiestnili ju tak, aby bola pri používaní za uchom, nie pred ním.

Za mágiou tu stojí takzvaný priestorový akustický vodič, ktorý zabezpečuje prenos generovaného zvuku z hlavnej časti priamo do ucha.

Špeciálne navrhnutá prstencová časť obklopuje ušný kanál, takže sa vaša hudba môže bez problémov miešať so zvukom z vášho prostredia,“ uviedla spoločnosť Sony na margo novinky Xperia Ear Duo.

Majú aj prenosnú krabičku

Slúchadlá dorazia na pulty obchodov spolu so štýlovou prenosnou krabičkou, kde nechýba ani ďalší akumulátor. Keď ich teda do nej odložíme, automaticky začne prebiehať dopĺňanie elektrickej energie, pričom stačí asi sedem minút, aby sme mali dostatok šťavy na hodinu počúvania hudby.

TIP REDAKCIE
Všetko najlepšie! Konzola PlayStation 2 oslavuje 20 rokov

Plná kapacita batérie krabičky by mala zvládnuť zhruba tie tri plné nabitia.