Hrôzostrašné zranenie: Chlapcovi v ruke vybuchol telefón, okamžite prišiel o prst!

O tom, že by si nemal používať lacné príslušenstvo pre nabíjanie telefónu sa popísalo už veľa.

O tom, že by si nemal používať lacné príslušenstvo pre nabíjanie telefónu sa popísalo už veľa. Vždy treba využívať originálny adaptér, ako aj káblik, inak to môže dopadnúť veľmi zle. Svedčí o tom aj prípad 12-ročného chlapca, ktorého jeho telefón vážne zranil.

Pri použití neoriginálneho príslušenstva môžeš čeliť riziku poruchy smartfónu, ktorá sa často prejaví dosť tragicky. Ublížiť ti pritom nemusí len smartfón, ale aj klasický „hlúpy“ telefón, ktoré sú dnes už skôr raritou, než bežnou výbavou ľudí.

Foto: AsiaWire

Presvedčil sa o tom aj malý chlapec, ktorý si nabíjal telefón značky Hua Tang VT-V59. Ten neskôr odpojil z nabíjačky a chcel skontrolovať aktuálny čas. Telefón potom vybuchol, čo spôsobilo okamžitú amputáciu jedného z jeho prstov. Rodičia ho okamžite vzali do nemocnice, kde chlapca museli ošetriť aj na ďalšie zranenia.

Foto: AsiaWire

Telefón totiž po explodovaní do svojho okolia rozprskol plastové črepy, ktoré skončili aj v tvári malého chlapca. Ovplyvnené mal hlavne pravé oko. V izbe bol spolu s malým nešťastníkom aj jeho brat, ktorému sa nič nestalo.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Podľa informácií zo servera China News si mal chlapec telefón nabíjať, potom ho odpojiť z nabíjačky a skontrolovať čas. Telefón potom bez akéhokoľvek dôvodu explodoval.

Chlapec mal zranené aj pravé oko. Foto: AsiaWire

Chlapcovi museli urýchlene ošetriť hlavne ruku, keďže hrozilo, že mu odumrú aj zvyšné prsty. Kým sa však chirurgovia rozhodli či sa budú venovať najskôr oku alebo ruke, prešlo neskutočných 14 hodín. Samotná operácia trvala ďalších 5 hodín. Rekonvalescencia chlapca však našťastie prebieha bez ďalších komplikácií.

Chlapcovi výbuch amputoval ukazovák. Foto: AsiaWire

Čerešničkou na torte tohto príbehu je aj fakt, že akonáhle sa jeden z operujúcich doktorov dozvedel, že rodina chlapca nemá peniaze, daroval jej 7 000 čínskych juanov, čo je v prepočte 891 €.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať