Coinbase prináša Commerce: Novú platobnú službu pre moderné e-shopy

Jedna z najpopulárnejších zmenární kryptomien chce prevádzkovateľom e-shopov a modernej časti ich klientely uľahčiť život.

Jedna z najpopulárnejších zmenární kryptomien chce prevádzkovateľom e-shopov a modernej časti ich klientely uľahčiť život. Coinbase totiž spúšťa službu s autentickým názvom Commerce, vďaka ktorej bude po novom jednoduchšie platiť za tovar prostredníctvom digitálnych mincí.

CzechCrunch informuje, že túto praktickú novinku si elektronické obchody integrujú priamo do svojich webov, aby tak zákazníci mohli po dokončení nakupovania platiť ako tradičnou menou, tak aj kryptomenou. Ak majú bitcoin, ethereum alebo litecoin, vedia ho v takomto prípade využiť tak isto ako euro. Samotný spôsob platby bude teda záležať už iba od ich preferencií alebo konkrétnych možností.

Spôsob fungovania Coinbase Commerce by bolo najideálnejšie prirovnať k fungovaniu populárneho PayPalu. Na realizáciu transakcie nám totiž stačí iba adresa prijímateľa, nič viac. Netreba manuálne prepisovať žiadne čísla a nie je ani potrebné vykonávať žiadne dodatočné overenie cez ďalšie elektronické zariadenia. Skopírujeme zobrazenú adresu a pošleme požadovanú sumu alebo proste iba oskenujeme zobrazený QR kód.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!
Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať