Tesla Model X s majákmi: Kanadská polícia dostala elektrické SUV

Popularita elektromobilov a ich nezanedbateľných výhod naberá na obrátkach.

Popularita elektromobilov a ich nezanedbateľných výhod naberá na obrátkach. Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že si ich už pomaličky, ale isto začínajú osvojovať aj strážcovia zákonu. Po novom tak spravili s mohutným kúskom Model X od Tesly.

Ten si tentokrát zobrala do parády lokálna kanadská polícia, aby si ho tak označkovala a na jeho strechu pripevnila majáky.

Elektrické SUV bude slúžiť na diaľnici provincie Ontário, informuje web Electrek. Modifikované vozidlo sa dokonca objaví aj na miestnom autosalóne Toronto Auto Show, aby sa ním mohli pokochať prítomní milovníci alternatívy spaľovacieho motoru.

Podobnú inováciu má však za sebou ako luxemburská polícia, tak aj tá americká. A ak pôjde všetko podľa plánov, onedlho sa pridajú ďalšie.

Jediným rozdielom je to, že v týchto prípadoch hovoríme o luxusnom sedane Model S, nie SUVčku Model X ako pri kanadskej polícii. Tak či tak, druhý model im padne oveľa viac vhod, pretože zvláda terén a zároveň ponúka tlačidlo na ochranu pasažierov pred nebezpečným plynovým útokom.

TIP REDAKCIE
Smartfóny budú už čoskoro ešte výkonnejšie a úspornejšie. Snapdragon 8 Gen 1+ ponúkne zlepšenie v desiatkach %!