Na internete populárna americká spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa zaoberá pokročilou robotikou, nám predviedla ďalší husársky kúsok. O ten sa postarala dvojica štvornohých strojov s názvom SpotMini, pričom jeden z nich vybavili ešte aj veľmi šikovnou rukou. 

Na čo mu ale bude? No aby s ňou mohol napríklad otvárať dvere svojim kamošom, čo nám predviedol na čerstvom videu, ktoré opäť v online svete spôsobilo poriadny rozruch. Nie je sa však ani čomu čudovať, niečo podobné bolo i súčasťou poslednej série vysoko-hodnoteného sci-fi seriál Black Mirror.

Ako je teda možné vidieť trošku nižšie, jeden z dvojice SpotMini požiada svojho vylepšeného kamoša, aby mu pomohol otvoriť a zároveň mu aj podržal otvorené dvere. Keď robotický pes príde na scénu, zvládne to pri maximálnom prehľade iba za pár sekúnd, po čom spoločne odídu do ďalšej miestnosti.

Podobný výdobytok modernej éry sa objavil aj v 5. časti zo 4. série vyššie spomínaného seriálu. Metalhead ponúka pohľad na alternatívnu podobu neďalekej budúcnosti ľudstva a jeho technológií, kde nás podobne vyzerajúce, no zároveň aj citeľne pokročilejšie stroje lovia ako divú zver.