Apple možno začne vracať peniaze: Ak si si dal batériu vymeniť za plnú cenu

Začiatkom januára kancelária senátora Johna Thuneho poslala Apple list ohľadom tendencie spomaľovania iPhonov akomile zariadenia dosiahnu “vyššieho veku”. V liste stála otázka, či Apple uvažoval nad výmenou batérií zadarmo, namiesto 29 USD (23 €) vysokého príplatku, no aj či si niečim takým prešli aj staršie iPhone-y.

Začiatkom januára kancelária senátora Johna Thuneho poslala Apple list ohľadom tendencie spomaľovania iPhonov po tom, ako zariadenia dosiahnu “vyššieho veku”. V liste stála otázka či Apple uvažoval nad výmenou batérií zadarmo, namiesto 29 USD (23 €) vysokého príplatku, no aj či si niečim takým prešli aj staršie iPhony.

Apple odpovedal formou 5-stranového listu, v ktorom ďakoval senátorovi za jeho otázky. List bol napísaný 2. februára, no nestálo v ňom takmer nič, čo by sme už nevedeli. Apple hovoril o časovom pláne pre vyriešenie problému a o tom, ako kvalita a tým pádom aj výdrž lítium-iónových batérií, jednoducho časom klesá.

FOTO iphonedigital / flickr.com

Pocitvo zaplatené, poctivo vyplatené

Avšak odpoveď na senátorovu poslednú otázku je novinkou a zároveň aj dobrou správou. Podľa Apple totiž každému zákazníkovi, ktorý si poctivo zaplatil plnú cenu výmeny batérie, bude vyplatená čiastka, ktorá pokryje nie len rozdiel starej a novej ceny za výmenu, ale aj čosi navyše.

TIP REDAKCIE
AR/VR headset od Apple sa blíži: Kedy presne sa dostane do predaja a čo ponúkne?

Ako to vidí senátor?

“Pre pokročilé technológie ako iPhone sa zákazníci spoliehajú na čisté a transparentné objasnenia od výrobcov, aby pochopili, prečo ich zariadenie prechádza výkonnostnými zmenami,” napísal Thune v oznámení portálu Engadget. “Cením si odpovede Apple na moje otázky a naďalej prebiehajúce diskusie spoločnosti s komisiou. V priebehu týchto konverzácií Apple uznal, že jeho počiatočné vysvetlenia boli prikrátke a nejasné. Apple taktiež sľúbil komisii niekoľko ďalších informácií, ktoré by mali hovoriť o ďalších krokoch, ktoré musia byť vykonané, aby spoločnosť dodržala sľub a vyplatila každého jedného zo zákazníkov, ktorý si kúpil novú batériu v plnej cene.”

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať