Apple niečo kuje: Nový stylus by dokázal fungovať aj bez displeja!

Kalifornské jabĺčko požiadalo o pridelenie patentu na niečo, čo by sa dalo nazvať aj ako pokročilé elektronické pero.

Kalifornské jabĺčko požiadalo o pridelenie patentu na niečo, čo by sa dalo nazvať aj ako pokročilé elektronické pero. Na to, aby tento výdobytok modernej doby mohol fungovať, nepotrebuje narozdiel od bežných stylusov dotykový displej a ani nič podobné. 

Pretože s ním možno písať alebo kresliť po takmer akomkoľvek povrchu, a to vrátane vzduchu. Keď tak spravíte, integrovaný hardvér zaznamená každý pohyb vašej ruky, aby nazbierané dáta automaticky odosielal do bezdrôtovo prepojeného počítača. Vďaka tomu potom uvidíte na displeji vaše dielo alebo napísaný text.

Hardvér by mal podľa detailov z patentovej prihlášky spoločnosti Apple pozostávať z viacerých druhov dnes bežne používaných senzorov, píše The Verge, aby dokázal monitorovať polohu stylusu v trojrozmernom prostredí.

Kedy môžeme túto zaujímavú elektronickú vecičku očakávať, momentálne nevieme, pretože tu stále hovoríme iba o obyčajnom patente, nie reálne existujúcom produkte. Keď však zoberieme do úvahy limity súčasného stylusu Apple Pencil, ktorý sa dá používať iba v kombinácii so špičkovým iOS tabletom iPad Pro, či neustále mocnejšiu konkurenciu, ako je napríklad Samsung, tak tu existuje celkom slušná pravdepodobnosť, že na novinku zo slnečnej Kalifornie už príliš dlho čakať nebudeme.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať