Xiaomi sú blázni: Predstavili 50“ Mi TV 4A s 4K rozlíšením a HDR za 305 €!

Najnovší televízor od Xiaomi prináša skvelý pomer ceny a výkonu.

10
Foto: Xiaomi

O tom, že sa Xiaomi rád sústredí na čo najlepší pomer ceny a výkonu už určite vieš. Dôkazom ich zaujímavej stratégie sú hlavne podarené smartfóny, ktoré si obľúbili mnohí z nás.

Rovnakú stratégiu sa firma rozhodla aplikovať aj pri televízoroch. Ich novinka, 50-palcová verzia Mi TV 4A4K rozlíšením, HDRDolby Audio je toho jasným dôkazom. Stojí totiž len 305 €.

50-palcový panel disponuje 8 ms dynamickou odozvou, kontrastným pomerom 5000:1, 178-stupňovým zorným uhlom, HDR10 a novým vysielacím štandardom HLG (Hybrid Log-Gamma). Pod kapotou nájdete 64-bitový procesor Amlogic L962 so štyrmi jadrami Cortex-A53 o takte 1.5 GHz, 2 GB operačnej pamäte RAM8 GB úložisko.

Xiaomi Mi TV 4A
Xiaomi Mi TV 4A 50″ stojí len niečo vyše 300 €

Čo sa konektivity týka, nechýba Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, tri HDMI porty, dva USB porty, AV, ethernet, S/PDIF a samozrejme aj ovládač Xiaomi, ktorý funguje cez infra-red aj Bluetooth.

Novinka je už šiestym modelom radu televízorov Mi TV 4A. Predchádzali mu 32, 43, 49, 55 a 65-palcové modely. Xiaomi spomína aj systém PatchWall založený na umelej inteligencii, ktorým sú televízory vybavené. Jedinou nevýhodou je fakt, že tento systém v Európe zatiaľ nefunguje. Je totiž určený pre ich domáci, teda čínsky trh.

Tak, ako to je aj pri starších modeloch, ani novinka nebude oficiálnou cestou dostupná u nás, v Európe. Doviezť vám ju však nikto nebráni.