POZOR: Windows 8.1 už nedostáva nové funkcie, Windows 7 o pár rokov nadobro skončí

Microsoft ukončil podporu Windows 8.1. Operačný systém získa už len bezpečnostné aktualizácie.

0
Zdroj: Wikimedia

Ak tvoj počítač alebo notebook beží na Windows 8.1, práve si prišiel o základnú podporu zo strany Microsoftu. Presne tak, softvérový gigant sa už Windows 8.1 nebude aktívne venovať. Spoločnosť o tom informovala na svojom webe.

Skončila mu totiž fáza hlavnej technickej podpory, čo v praxi znamená, že Windows 8.1 už nedostane nové funkcie. Operačný systém totiž vstúpil do fázy rozšírenej podpory, ktorá mu síce zaručuje bezpečnostné aktualizácie, no nič naviac. Ak by si s ním potreboval pomôcť cez email alebo telefón, budeš si musieť zaplatiť.

O dva roky nadobro končí Windows 7

V rovnakej fáze sa nachádza aj Windows 7, azda najpopulárnejší operačný systém na svete. Jeho rozšírená podpora bude trvať už len dva roky – do 14. januára 2020. Microsoft potom stopne všetky aktualizácie, aj tie bezpečnostné. Používateľom tejto verzie neostane nič iné, než upgrade na novšiu verziu.

Microsoft však v prípade, ak Windows 7 ostane používať veľká časť zákazníkov, čakajú problémy. Musí teda prísť so spôsobom, ako ľudí donútiť svoje stroje aktualizovať. Či bude úspešný ukáže len čas.