Koncept Samsung Galaxy S9

Deň, na ktorý čaká nejeden fanúšik operačného systému Android, sa už nezadržateľne blíži. Nová vlajková loď z dielne juhokórejského giganta rozpúta obrovské šialenstvo už koncom februára, a to krátko pred otvorením brány MWC 2018.

Samsung teda ani tento rok nevynechá každoročnú tradíciu, ktorou odpáli jedno z najväčších podujatí so spotrebiteľskou technikou. Hi-tech kúsky Galaxy S9 a Galaxy S9+ uzrú svetlo sveta 25. februára, čiže jeden deň predtým, ako začnú po areáli MWC v Barcelone chodiť nedočkaví návštevníci.

Potvrdenie očakávaného dátumu prebehlo prostredníctvom krátkej animácie, kde nám výrobca nielen smartfónov zároveň nepriamo naznačil, že môžeme očakávať novú farbu, poriadny fotoaparát so špičkovým, prirodzene vyzerajúcim bokeh efektom a kameru, ktorá zrejme ponúkne super slow-mo režim – Full HD záber natočíme pri 480 snímkoch za jednu jedinú sekundu alebo menší v HD, no pri kadencii až 960 fps.

Teda aspoň tak dedukuje web PhoneArena.

Variabilná clona

Zo staršieho úniku vieme, že základný model S9 podľa všetkého umožní používateľovi prepínať medzi dvomi celkom rozdielnymi clonami, konkrétne f/1,5 a až f/2,4. A to ešte pred samotným stlačením spúšte, čo pripomína DSLR fotoaparáty pre profíkov. Väčšiemu a zároveň i lepšie vybavenejšiemu modelu Galaxy S9+ by mal na zadnej strane prémiovej konštrukcie pribudnúť ešte ďalší objektív, aby tak na toto všetko naložil ďalšiu porciu výhod, ktorú so sebou prináša prítomnosť duálneho fotoaparátu.