WAT

Traja lúpežníci prepadli zmenáreň kryptomien, hľadali však fyzické peniaze

Keď sa ocitnete na nesprávnom mieste. Aj tak by sa dala vysvetliť iniciatíva troch ozbrojených páchateľov trestného činu, ktorý prebehol v hlavnom meste Kanady.

Keď sa ocitnete na nesprávnom mieste. Aj tak by sa dala vysvetliť iniciatíva troch ozbrojených páchateľov trestného činu, ktorý prebehol v hlavnom meste Kanady. Miesto banky si totiž vybrali miesto, kde vám s radosťou poskytnú niektorú z kryptomien, ako je napríklad Bitcoin

Personál jednej z miestnych zmenárni kryptomien tam totiž zažil akciu ako z hollywoodského filmu, pretože sa im do kancelárie dostala partička lupičov, aby si so sebou odniesli fyzicky existujúcu korisť, čiže hotovosť.

Keď zistili, že navštívili neprávne miesto, tak začali na jedného zo zamestnancov so zbraňou za uchom tlačiť, aby uskutočnil prevod digitálnych mincí na iný účet. Nič ale nakoniec nestihli, pretože ďalší stihol včas zavolať políciu.

Ako informuje web Coindesk, ktorý sa odvoláva na CBC News, ozbrojená lúpež prebehla v utorok ráno, pričom sa nikomu zo zúčastnených nič vážne nestalo. Jedného udreli so zbraňou po hlave a jedného z páchateľov zobrali rovno za mreže – zostávajúci dvaja stihli utiecť, takže po nich momentálne pátrajú.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku