Čoraz viac špičiek z meniaceho sa automobilového priemyslu začína venovať čoraz viac pozornosti digitalizácii interiéru. A výnimkou, samozrejme, nie je ani japonský gigant, ktorý nám po novom ukázal, ako si predstavuje technologickú výbavu moderného vozidla. 

Stalo sa tak počas podujatia North American International Auto Show v americkom meste Detroit, kedy spoločnosť Nissan vyrukovala s horúcim konceptom SUV Xmotion s bohatým množstvom dotykových zobrazovacích panelov či biometrickou autentifikáciou používateľa auta. Stačí, aby priložil ruku k palubnej doske a v tom okamihu aktivuje spiaci systém vrátane virtuálneho asistenta, aby mu tak počas riadenia uľahčoval a spríjemňoval samotné ovládanie.

Nissan Xmotion
Nissan Xmotion
Nissan Xmotion
Nissan Xmotion

Futuristický nádych ale nesie aj samotná konštrukcia SUVčka, pretože Nissan Xmotion vyzerá z každého uhľa pohľadu diametrálne odlišne od toho, čo v týchto dňoch vidíme na cestách. Ako je možné vidieť na záberoch trošku vyššie, hranaté krivky ani zďaleka nie sú všetko.

Keďže tu hovoríme iba o koncepte, alebo inými slovami aj prototype, nejaký ten čas si na príchod do obchodov ešte počkáme. Japonský výrobca chce najprv zistiť reakcie verejnosti či médií, aby mohol vylepšiť nedostatky a až potom predstaví finálny model, ktorý bude určený na denno-denné používanie. Líšiť by sa však od tohto príliš nemal.