Čoraz viac špičiek z meniaceho sa automobilového priemyslu začína venovať čoraz viac pozornosti digitalizácii interiéru. A výnimkou, samozrejme, nie je ani japonský gigant, ktorý nám po novom ukázal, ako si predstavuje technologickú výbavu moderného vozidla. 

Stalo sa tak počas podujatia North American International Auto Show v americkom meste Detroit, kedy spoločnosť Nissan vyrukovala s horúcim konceptom SUV Xmotion s bohatým množstvom dotykových zobrazovacích panelov či biometrickou autentifikáciou používateľa auta. Stačí, aby priložil ruku k palubnej doske a v tom okamihu aktivuje spiaci systém vrátane virtuálneho asistenta, aby mu tak počas riadenia uľahčoval a spríjemňoval samotné ovládanie.

Nissan Xmotion
Nissan Xmotion
Nissan Xmotion
Nissan Xmotion

Futuristický nádych ale nesie aj samotná konštrukcia SUVčka, pretože Nissan Xmotion vyzerá z každého uhľa pohľadu diametrálne odlišne od toho, čo v týchto dňoch vidíme na cestách. Ako je možné vidieť na záberoch trošku vyššie, hranaté krivky ani zďaleka nie sú všetko.

Keďže tu hovoríme iba o koncepte, alebo inými slovami aj prototype, nejaký ten čas si na príchod do obchodov ešte počkáme. Japonský výrobca chce najprv zistiť reakcie verejnosti či médií, aby mohol vylepšiť nedostatky a až potom predstaví finálny model, ktorý bude určený na denno-denné používanie. Líšiť by sa však od tohto príliš nemal.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!