Aplikácia Die With Me

V Google Play Store a App Store pribudol čerstvý softvér, aký ponúka naozaj zaujímavú funkcionalitu. Jeho úlohou je totiž spájať ľudí, ktorým sa už onedlho vybije ich smartfón, aby tak zabili posledné minúty niečím pozitívnym.

Teda aspoň tak povedal pre web Motherboard tvorca aplikácie s veľmi výstižným názvom Die With Me. Tá mala byť ale pôvodne určená na zoznamovanie ľudí, muža a ženy, s vybitými akumulátormi, čo vlastné slúžilo ako dôvod, aby sa vzájomne stretli v skutočnom svete a zabili tak spoločne nudu. Nie, ani tento nápad nebol najhorší, no ten súčasný je podstatne lepší.

Funkcionalita Die With Me je prístupná až vtedy, keď množstvo elektrickej energie mobilného zariadenia poklesne na pomerne kritickú úroveň 5 percent. V tom okamihu môže používateľ začať chatovať s inými nešťastníkmi, ktorých postihol podobne krutý osud, pričom sa im pri nickoch zobrazuje aj aktuálne percento batérie, aby nechýbala ani poriadne vypätá atmosféra.

Aplikáciu nájdeš ako v obchode so softvérom pre operačný systém Android, ak aj v tom, kde je softvér pre systém iOS. V oboch prípadoch ale treba zaplatiť necelé euro.