kryptomena 2

Toto si zaslúži potlesk: Obchody na austrálskom letisku budú brať aj kryptomeny

Z digitálnych mincí, ako je Bitcoin, sa pomaličky ale isto stáva súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Z digitálnych mincí, ako je Bitcoin, sa pomaličky ale isto stáva súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. K miestam, kde nimi možno platiť za tovar alebo služby, sa po novom pridáva i letisko na území jedného zo štátov Austrálie, vďaka čomu ho môžeme pokojne nazývať prvým na svete.

Jeho návštevníkom to umožní integrácia špeciálneho platobného systému, v rámci ktorého budú môcť v miestnych prevádzkach jednotlivých terminálov platiť za kávu alebo chutný obed prostredníctvom svojej kryptopeňaženky v mobilnom zariadení, kde môžu mať, napríklad, buď spomínaný Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum.

Ako informuje web Coindesk, za systém stojí spoločnosť TravelbyBit, ktorú si vedenie letiska najalo, aby mu s tým tak trošku pomohla.

Manažér strategického rozvoja tvrdí, že ich krok dáva jasný zmysel – mnoho ľudí so záujmom o kryptomeny podľa jeho slov cestuje po celom svete. Zároveň však dodal, že ide iba o začiatok niečoho podstatne väčšieho.

Toto je pre nás iba začiatok, pretože chceme možnosť platiť digitálnou menou rozšíriť naprieč celým biznisom,” uviedol Roel Hellemons na margo tohto nevídaného, no za to nepochybne očakávaného kroku.

Total
3
Zdieľaní