Nový ultra-sleek notebook od HP nutne potrebuje nový názov

HP si na tohtoročný veľtrh CES nadšene schovával veľké oznámenie ohľadom nového notebooku, ktorý by mal byť najsilnejším prenosným počítačom na svete.

HP si na tohtoročný veľtrh CES nadšene schovával veľké oznámenie ohľadom nového notebooku, ktorý by mal byť najsilnejším prenosným počítačom na svete.

Špecifikácie

Tento notebook má v sebe ôsmu generáciu Intel Core i7 procesoru, ktorý umožní nadšencom upravovať 4K videá a renderovať modely v 3D. Zariadenie ponúka až 12-hodinovú výdrž batérie, podporu pre stylus na kreslenie a čmáranie po 4K displeji, a nabitie batérie v priebehu jednej hodiny. Navyše k tomu má 15-palcová verzia hrúbku tela len 19,5 mm.

Špecifikácie znejú úžasne však? No čo tak sa pozrieť na názov tejto mašiny, ktorý sa zdá byť jeden z najväčších omylov v počítačovej histórii.

gadgets.ndtv.com

Kde je ten háčik?

Spectre je nie len názov nového notebooku od HP, ale je to aj názov jednej z dvoch chýb v bezpečnostnom systéme moderných čipov, ktoré mohli byť využité na krádež hesiel a údajov. Táto chyba bola zistená v niekoľkých sto tisíckach procesorov od spoločnosti Intel a AMD. Dá sa povedať, že tieto chyby viac menej ovplyvňujú každý jeden modernejší počítač na zemi.

TIP REDAKCIE
Apple nestíha: iPhone 13 má problém s dopytom aj ponukou
hardwarezone.com.my

HP to nemal ako vedieť

Aby sme boli féroví, HP toto novému zariadeniu neurobil naschvál, keďže notebook bol takto pomenovaný ešte predtým, než celá kauza ohľadom Intelu a AMD vôbec vypukla.

Dúfajme že Intel odvedie so spravovaním procesorov kvalitnú prácu a nevypukne už žiadna ďalšia zbytočná kauza, ktorá by mohla byť nešťastnou zhodou náhod opäť názvom nejakého nového zariadenia.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať