Skutočné monštrum: Hasselblad predstavil 400 Mpx fotoaparát za 48 000 €!

Rozmýšľaš už teraz, čím si odfotíš fotky z letnej dovolenky? Používaš starý kompakt, ktorého kvalita fotografií je horšia, než ak by si fotil zemiakom? Máme pre teba skvelé riešenie!

Rozmýšľaš už teraz, čím si odfotíš fotky z letnej dovolenky? Používaš starý kompakt, ktorého kvalita fotografií je horšia, než ak by si fotil zemiakom? Máme pre teba skvelé riešenie! Čo tak kúpiť si nový Hasselblad H6D-400C MS.

Hasselblad je medzi výrobcami foto techniky legendárnou značkou. Sú experti v stredoformátových profesionálnych fotoaparátov. Jeho špeciálny CMOS čip má rozmery 53,4 x 40 mm a rozlíšenie – podrž sa – 100 megapixelov. Sto!

Klikni pre zobrazenie plného rozlíšenia
Po priblížení

Ako je však možné, že píšeme, že Hasselblad H6D-400C MS fotí 400 Mpx zábery? Veľký rozdiel robia hlavne dve posledné písmenká – MS. Ide o skratku pre technológiu MultiShot, vďaka ktorej fotoaparát odfotí 6 záberov, pričom pri fotení sa senzor vždy posunie o jeden pixel. Výsledná snímka má 400 Mpx a rozlíšenie 23 200 x 17 400 pixelov.

MultiShot pri 4 záberoch točí pixely
Pri 6 záberoch posúva celý senzor.

Ide o ideálnu technológiu hlavne pre ľudí, ktorí fotia v kontrolovaných podmienkach, teda v štúdiách, keď je potrebné vytvoriť vysoko detailné zábery. Svedčí o tom aj veľkosť jednotlivých záberov – 2.4 GB.

TIP REDAKCIE
Orange ukázal Prima Voľbu za 2 €: Dostanete 1 GB dát, kúpiť si môžete aj 5 GB za 8 €
Porovnanie veľkostí senzorov. Hasselblad radíme do “Medium format,” drahé zrkadlovky do 35 mm “full frame,” lacnejšie zrkadlovky do “APS-C”

Ak ťa novinka zaujala, tvoja môže byť už v marci tohto roka za skromných 47 999 €. Vieme, že pre niekoho to môže byť priveľa. V tomto prípade sa dá požičať za 400 € na 1 deň, resp. za menej, ak si fotoaparát požičiaš na viac, než jeden deň.