Elektromobil GXE dostal cez 800 koní, manuálnu prevodovku a stovku dá pod 3 sekundy

1
Genovation GXE

Trh s elektromobilmi rastie doslova raketovou rýchlosťou. Neustále prichádzajú nové startupy, nové modely a aj nové koncepty nadchádzajúcich kúskov. Málokedy sa ale objaví niečo tak dobré, za čo možno označiť finálnu verziu avizovanej novinky od Genovation.

Športovo ladená karoséria GXE, ako je vidieť trošku vyššie, pripomína Chevrolet Corvette, pretože ide o presne tú istú platformu. Dalo by sa teda povedať, že máme čo dočinenia s jej elektrickou verziou, ktorá je vyzbrojená až po uši.

Americký výrobca sľubuje akceleráciu z nuly na stovku za necelé 3 sekundy, maximálnu rýchlosť cez 350 kilometrov za jednu hodinu a až 800 konských síl, čo znamená, že očakávaný elektromobil nebude nič iné ako poriadne zviera. Nezabudol však spomenúť ani možnosť výberu medzi automatickou alebo manuálnou prevodovkou či pokročilé batérie, no bližšie detaily zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že dojazd na jedno nabitie reprezentuje číslo necelých 300 kilometrov.

Genovation GXE
Genovation GXE

Naším cieľom je ponúknuť udržateľný, plne elektrický, vysoko-výkonný superšportiak s rekordy ničiacou rýchlostnou kapacitou, spojený s dostatočným a efektívnym dojazdom, čo dosahuje využívaním a optimalizáciou najlepších dostupných technológií,“ prezradil CEO Genovation, Andrew Saul.

Dostupnosť už koncom roka

Electrek píše, že plánujú vyrobiť iba limitovaný počet elektromobilov, konkrétne 75 kusov, čo bude mať obrovský dopad na samotnú cenovku. Výrobca ešte dávnejšie spomínal sumu vo výške závratných 750-tisíc dolárov, čo je až o 500-tisíc viac ako v prípade nového Roadsteru z dielne americkej Tesly.