Automobilka Kia sa lúči s fosílnymi palivami. Nový crossover poženie pokročilý elektromotor

Podobne ako iné špičky z automobilového priemyslu, aj tá kórejská hodlá jedného dňa zakývať spaľovacím motorom.

Podobne ako iné špičky z automobilového priemyslu, aj tá kórejská hodlá jedného dňa zakývať spaľovacím motorom. A aby sa jej to niekedy podarilo, tak onedlho opäť rozšíri svoje portfólio elektromobilov o šikovné SUV v kompaktnejších rozmeroch.

Niro k tomu všetkému ponúkne aj futuristicky ladený interiér s LED svetlom a minimalistickým šmrncom, 5G konektivitu (áno, 5 G), a to vrátane ďalšej generácie 150 kW elektrického pohonu. Tento ambiciózny crossover koncept bol odhalený počas podujatia CES 2018, kde mal návštevníkom zrejme slúžiť ako nielen vizuálna predstava, čo možno očakávať od nadchádzajúceho elektro modelu s tým istým názvom. Prečo ale nielen ako vizuálna?

Kia Niro

Automobilka Kia popri tej veľkolepej šou odhalila aj zoznam technickej špecifikácie, ktorý sa zrejme bude podobať na špecifikáciu skutočného kúsku. Samozrejme, nejaká ta odchýlka tam možná je, no s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde o nič extrémne.

383 kilometrov

Ako píše web Electrek, šťavu zabezpečuje celkom poctivý 64 kWh akumulátor, čo v konkrétnejších číslach znamená, že pri krotkej nohe zvládne na jedno nabitie približne 383 kilometrov. Ak zoberieme do úvahy cenu, ktorá je odhadovaná na 35 000 dolárov, tak to vôbec nie je zlé.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!

Príchod elektromobilu Kia Niro na spotrebiteľský trh možno očakávať už niekedy v závere prebiehajúceho roka.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať