Apple čelí ďalším problémom: V obchodoch horia batérie iPhonov, už volali aj hasičov

Nadštandardne veľký záujem o výmenu batérií v starších generáciách iOS smartfónu spôsobil, že porástlo aj riziko vzniku udalostí, aké nastali v nejednom Apple Store.

Nadštandardne veľký záujem o výmenu batérií v starších generáciách iOS smartfónu spôsobil, že porástlo aj riziko vzniku udalostí, aké nastali ako v Apple Store vo Švajčiarsku, tak aj v Španielsku. 

Personál oboch kamenných obchodov kalifornského jabĺčka bol svedkom horenia aj menšej explózie zdroja energie, píše AppleInsider. V jednom prípade dokonca zavolali hasičov, no tí nakoniec nemuseli zasahovať.

Nie je sa ale ani čomu čudovať, v týchto dňoch má naponáhlo každý Apple Store. Majitelia ojazdeného iPhonu totiž dostali doslova ideálnu príležitosť nadobudnúť ešte rok času na zaobstaranie nového kúsku, ktorý by znamenal citeľne väčšiu investíciu, ako teraz predstavuje pár dolárov za rýchlu výmenu batérie.

Prsty v tom má nedávna kauza so spomaľovaním iPhonov vrátane ročnej zľavy na výmenu starého kúsku za úplne nový. Používateľ sa potom nemusí obávať, že mu Apple zámerne zníži pôvodný výkon, aký dostal pri kúpe, po čom môže začať sekať aj pohyb medzi jednotlivými obrazovkami s ikonkami.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Slabší výkon, viac energie

Ak by tam niekto nechal starý akumulátor, aspoň jeden rok, smartfón v záujme udržiavania ako-takého štandardu výdrže zníži množstvo megahertzov, aby tak klesla spotreba drahocennej šťavy, pretože postupom času ubúda aj zo samotnej kapacity. A kvôli tomu hrozí spoločnosti Apple celkom slušný problém.

Teda iba vtedy, keď jej na francúzskom súde odklepnú, že má prsty v plánovanom zastarávaní. Miestne zákony to totiž považujú za ilegálnu aktivitu.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať