Apple nezaháľa: Avizovaná aktualizácia iOS 11.3 umožní vypnúť znižovanie výkonu iPhonu

Kalifornské jabĺčko vyrukovalo s informáciami, ktoré súvisia s očakávanou softvérovou aktualizáciou operačného systému pre mobilné zariadenia.

Kalifornské jabĺčko vyrukovalo s informáciami, ktoré súvisia s očakávanou softvérovou aktualizáciou operačného systému pre mobilné zariadenia. Už onedlho sa dočkáme ako nových animovaných smajlíkov, tak aj sľúbených nápravných opatrení, ktoré súvisia s nedávnou kauzou so spomaľovaním iPhonov.

Vyplýva to z čerstvo oznámených zmien, ktoré so sebou prinesie nadchádzajúci aktualizačný balíček pod číselným označením iOS 11.3.

iOS smartfón tak bude po inštalácii schopný upozorniť svojho používateľa o problémovej (opotrebovanej) batérii, čo preňho znamená, aby vo vlastnom záujme navštívil servis a nechal si vymeniť starý akumulátor za nový. V opačnom prípade mu na jedno nabitie príliš dlho nevydrží. Teda iba pod podmienkou, že vypne nižšie uvedenú funkcionalitu.

V zozname softvérových noviniek aktualizácie iOS 11.3, ktorá vraj príde počas jari, totiž figuruje aj zázračné virtuálne tlačidlo, prostredníctvom ktorého môžeme priamo v hlavných nastaveniach iPhonu vypnúť automatické znižovanie výkonu (v súčasnosti to tieto smartfóny robia automaticky, aby predĺžili výdrž). Ak tak spravíme, nepocítime následky, aké rozpútali vyššie spomínanú kauzu spoločnosti Apple.