Age of Empires: Definitive Edition ponúkne 4K grafiku: Príde už budúci mesiac!

Najnovší a vyzerá to tak, že aj posledný remake originálnej stratégie Age of Empires s podnázvom Definitive Edition bol predstavený ešte v júni minulého roka.

Najnovší a vyzerá to tak, že aj posledný remake originálnej stratégie Age of Empires s podnázvom Definitive Edition bol predstavený ešte v júni minulého roka. Dostupný mal byť v októbri, čo musela firma zrušiť. Teraz prichádza s novým dátumom dostupnosti, ako aj cenou.

Herný titul bude dostupný už 20. februára a stáť bude rovných 20 dolárov. Podľa informácií priamo od spoločnosti bolo oneskorenie spôsobené snahou dotiahnuť hru k úplnej dokonalosti.

Koncom januára by sme sa mali dočkať rozsiahlejšieho beta testu, do ktorého sa môže zapojiť až 100 tisíc záujemcov. Ak chceš byť jedným z nich, registrovať sa musíš na ich webe.

Hlavnou výhodou Definitive Edition je prirodzene prispôsobenie ovládania a zobrazenia novším monitorom s vyššími rozlíšeniami. Hra bude podporovať monitory až do rozlíšenia 4K, čo je v dnešnej dobe viac než postačujúce. Microsoft zvýšil (okrem iného) aj populačný limit, a to na 300, pridal novú hudbu a vylepšil rôzne algoritmy.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Hlavné body vylepšenia

  • Prerobené textúry pre 4K zobrazenie
  • Pridané rozšírenie Rise of Rome
  • Pridaná možnosť Xbox Live hry
  • Znovu nahrané orchestrálne skladby + nové skladby
  • Príbehy
  • Možnosť spraviť si vlastnú kampaň
  • Vylepšená minimapa, pridaný technologický strom a viac

Hra bude dostupná len pre operačný systém Windows 10. Ide tak pravdepodobne o snahu prinútiť čo najviac ľudí nainštalovať si ich najnovšiu verziu. Na trh má okrem Definitive Edition prvého Age of Empires prísť aj nový titul – Age of Empires IV. Remakom prejdú aj verzie AoE II a III.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať