Vedci a výskumníci porovnávali niekoľko vzoriek chlpov, ktoré mali patriť Yetimu. Výsledky priniesli zistenie, že žiaden Yeti sa nikde v horách a ani jaskyniach neskrýva.

Snežný muž je populárnym fenoménom. Nejedna nehoda v horách sa pripisuje práve tejto oblude, ktorá zanecháva v snehu obrovské stopy. Niektorí veria, že tam niekde je a niektorí zas nie. Pravdou však je, že snežný muž je podľa všetkého len veľký biely huňatý výmysel.

Vedci totiž porovnávali DNA deviatich vzoriek chlpov, ktoré mali podľa všetkého patriť Yetimu. Tie patrili spoločnosti, ktorá sa zaoberá natáčaním filmov o snežnom mužovi. V skutočnosti však tieto vzorky patrili prevažne obyčaným medveďom alebo umelým zvieratám. Nie je to po prvýkrát, kedy vedci označili tento prípad za ukončený a Yetiho za neexistujúceho.

Akým medveďom teda tieto chlpy patrili ?

Boli to prevažne obyčané hnedé medvede, či už tibetské alebo himalájske, tvrdí genetička na univerzite v Buffale, Charlotte Lindqvist. Pred pár rokmi analyzoval takéto vzorky aj genetik z univerzity v Oxforde. Skúmal vzorky z celého sveta a jediné, čo zistil, bolo, že ich pôvod bol v kravách, ovciach, medvedíkoch čistotných a niektoré patrili dokonca aj ľuďom.

Nie je teda dôvod obávať sa zimnej turistiky alebo výletov na príjemnú chatu v horách. Snežný muž vás istotne nedostane.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Verit dnes na Yetiho je ako verit na carodejnice pre boha.