Facebook začne používať AI, ktorá má zastaviť potencionálne samovraždy

Umelá inteligencia od Facebooku bude predstavovať akúsi prevenciu pred spáchaním samovraždy. Softvér bude sledovať ľudí po celom svete.

Umelá inteligencia od Facebooku bude predstavovať akúsi prevenciu pred spáchaním samovraždy. Softvér bude sledovať ľudí po celom svete.

Takéto nástroje prevencie sú už poskytnuté pre Facebook Live. Umelá inteligencia teda môže kontaktovať niekoho, kto pozerá video s rozrušujúcim obsahom alebo nahlásiť toho, kto takéto video nahráva. Používatelia, ktorí takéto videá zdieľajú, tiež vidia možnosti ako osloviť priateľa, kontaktovať pomocnú linku alebo si prezrieť tipy.

Teraz však do seba Facebook zakomponoval umelú inteligenciu, ktorá bude monitorovať nielen Facebook Live. Softvér bude hľadať ľudí, ktorí zdieľajú príspevky alebo videá obsahujúce slová a frázy, ktoré by mohli značiť, že užívateľ má zámer spáchať samovraždu. Nebude však sledovať len príspevky užívateľov, ale aj odpovede a reakcie na tieto posty. Problémové príspevky podľa Facebooku zahŕňajú komentáre, v ktorých sa užívatelia vypytujú, či je dotyčný v poriadku alebo či nepotrebuje pomoc.

Čo sa však stane keď softvér niekoho označí ?

Ak softvér identifikuje niekoho, kto by mohol zvažovať samovraždu, upozorní tím špecialistov v oblasti samovražedného správania alebo sebapoškodzovania. Tím je momentálne zameraný aj na príspevky, ktoré manuálne nahlásili užívatelia. Čas v tomto prípade hrá veľkú rolu, pretože Facebook sa snaží ľuďom pomáhať v reálnom čase. Aj preto používajú AI kde sa dá.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Slová môžu byť niekedy však zle pochopené a na tom spoločnosť ešte pilne pracuje. Myslíte si, že takáto prevencia môže ľuďom pomôcť alebo Facebook stráca na súkromí a márne sa snaží identifikovať už aj náš mentálny stav ?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať