Svetová zdravotnícka organizácia v tom má jasno: Lekárska marihuana je bezpečná

Jedna z najuznávanejších globálnych autorít vyjadrila podporu rastlinke, ktorá sa dnes používa ako alternatívny liek.

Jedna z najuznávanejších globálnych autorít vyjadrila podporu rastlinke, ktorá sa dnes používa ako alternatívny liek. Neobsahuje však psychoaktívnu látku THC, ale iba CBD, a práve vďaka nej môže pomáhať napríklad pri takej epilepsii. 

Takzvaná lekárska marihuana je v niektorých vyspelých krajinách dostupná prostredníctvom predpisu od lekára. Keď ten uzná za vhodné, že by mohla byť pacientovi nápomocná, tak mu v tom vôbec nič nebráni.

Lekárska verzia populárnej ľahkej drogy nespôsobuje dočasnú zmenu vnímania okolitého sveta, pretože narozdiel od bežnej verzie z ulice neobsahuje vyššie spomínanú látku THC. Človek sa teda správa presne tak isto, akoby vôbec o nič nešlo.

CBD v tele človeka nepreukazuje žiadne efekty súvisiace s potenciálom zneužitia alebo závislosti,” vysvetľuje WHO. “Výskumníci strávili mesiace, aby zistili, či cannabidiol, alebo CBD, ingrediencia v marihuane, ktorá nie je psychoaktívna a ktorá je často využívaná na lekárske účely, neškodí,dodáva web NewsWeek.

Spustí sa lavína?

Nie, nejde o nič, čo by sme doteraz nevedeli. Podstatné tu je to, že organizácia ako WHO verejne prehlásila lekársku marihuanu za bezpečnú. Bezpečnú z pohľadu účinkov na naše fyzické telá, ale aj z pohľadu účinkov na našu psychiku. A niečo také má obrovský potenciál spustiť lavínu legislatívnych zmien – mnoho krajín totiž teraz začne celkom vážne uvažovať o jej legalizácii. Štátne pokladnice môžu byť v takom prípade podstatne plnšie.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať