Ananásová nadácia: Filantrop používa svoje včasne zakúpené Bitcoiny na dobrú vec

Tento anonymný filantrop sa chystá investovať veľké peniaze na podporu charít. Investícia bude vraj vysoká až 85 miliónov dolárov.

Anonymný filantrop sa chystá investovať veľké peniaze na podporu charít. Investícia bude vraj predstavovať až 85 miliónov dolárov.

Celý internet zaplavili správy o tom, ako sa kryptomena Bitcoin stala skutočne vzácnou. Každému sa pred očami objavili predstavy bohatstva a luxusu a tí čo do meny investovali dávnejšie, prišli k obrovským sumám peňazí. Väčšina ľudí sa snaží na bitcoinoch však len zbohatnúť, a preto je tento prípad výnimočný.

Prečo by niekto rozdával svoje bohatstvo ?

“Bitcoin mi zmenil život a mám omnoho viac peňazí než by som mohol niekedy utratiť. Moje ciele a motivácia v mojom živote nemajú nič spoločné s vlastnením niekoľkých miliónov alebo s tým byť extrémne bohatý,” tvrdí anonymný dobrodinec. “Preto robím niečo iné, darujem väčšinu svojich bitcoinov charitatívnym organizáciám.”

Ananásová nadácia je výtvorom tohto neznámeho muža, ktorý sa snaží investovať do rôznych charít po celom svete. Fond zatiaľ Watsi, startupu, ktorý chce vytvoriť komunitné zbierky pre zdravotnú starostlivosť, filantropickej charite založenej na darovaní bitcoinov, BitGive a neziskovej organizácii poskytujúcej financie pri súdnych procesoch, EFF, poskytol približne 163 bitcoinov. Pre predstavu, ide o investíciu vo výške 3,5 milióna dolárov alebo 2,96 milióna eur.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Zostáva ešte približne 84 miliónov dolárov. Kam pocestujú tie ?

Ananásová nadácia rozdá zvyšné peniaze charitatívnym organizáciám po celom svete. Musia však spĺňať isté kritériá. Nadácia momentálne prijíma prihlášky. Anonymný darca tak veľkého balíku peňazí si skutočne zaslúži obdiv obrovských rozmerov. Je istotne významným človekom a zároveň tajomným hrdinom.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať