Bývalý šéf Apple: Roboty budú o pár rokov programovať lepšie ako ľudia

Pracovný trh čaká obrovské zemetrasenie. A prsty v tom nebude mať nič iné ako umelá inteligencia.

Pracovný trh čaká obrovské zemetrasenie. A prsty v tom nebude mať nič iné ako umelá inteligencia, ktorá obohatí hlúpe stroje o takzvaný digitálny mozog, aby vďaka nemu mohli pri svojej práci aj trošku rozmýšľať. 

Samozrejme, niečo podobné nepočujeme po prvýkrát. Za kontroverznými slovami však tentokrát stojí celkom známa osobnosť, pretože ich má podľa informácií z webu Fox Business na svedomí sám John Sculley, čiže bývalý CEO kalifornského jabĺčka a bývalý prezident Pepsi.

AI je základom pre takmer všetko, čo bude v tomto storočí tvoriť svet biznisu. Koncept práce sa o 10 až 20 rokov úplne zmení,” prezradil Sculley. Z toho jednoznačne vyplýva, že nepôjde iba o manuálnu prácu, ale aj prácu napríklad takých vývojárov softvéru, ktorú by mali inteligentné stroje odviesť lepšie ako “v týchto dňoch najskúsenejší programátori” z mäsa a kostí.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Netreba sa obávať

Mnoho odborníkov ale upozorňuje, že aj keď vzostup umelej inteligencie preberie množstvo súčasnej práce, tak sa nemáme čoho obávať, pretože zároveň vytvorí množstvo úplne nových pracovných miest. Ľudia tak budú platení podľa toho, ako dobre vedia obsluhovať tieto pokročilé hi-tech stroje.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať