Santa vraj skutočne žil: Archeológovia tvrdia, že našli jeho kosti

Všetko nasvedčuje tomu, že špičkoví vedci z univerzity Oxford našli pozostatky, ktoré by mohli patriť tomu, kto počas Vianoc “roznáša” darčeky.

Bol veľmi bohatý a rád rozdával. Všetko nasvedčuje tomu, že špičkoví vedci z univerzity Oxford našli pozostatky, ktoré by mohli patriť tomu, kto počas Vianoc roznáša darčeky. Z obyčajnej legendy tak môže byť, aspoň čiastočne, skutočná realita.

Takzvaný Santa, alebo aj americký “Ježiško”, žil podľa historikov v štvrtom storočí a ako píše web BGR, v tej dobe mu hovorili Saint Nicholas. Kresťania ho dodnes považujú za jedného zo svätých, no nikdy sa nikomu nepodarilo dokázať, že skutočne existoval. Teda až doteraz, pretože archeológovia predsa len niečo našli.

Profesor Tom Higham a Dr. Georges Kazan uskutočnili sériu niekoľkých testov mikro-vzoriek kostí, ktoré vraj patria tejto známej legende, a vďaka tomu sú presvedčení, že to, čo mali pred sebou, kedysi tvorilo fyzické telo “Santu”. Pozostatky sa nachádzali v priestoroch starého kostolíka Basilica di San Nicola, ktorý stojí na južnom území Talianska.

Veľa pamiatok, ktoré sme študovali, pochádza z neskoršieho obdobia, ako by tvrdili historické atestácie. Tento úlomok kosti, v kontraste, naznačuje, že sa pozeráme na pozostatky samotného St. Nicholasa,” nadšene prezradil profesor Higham.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Výsledok rádio-karbónovej metódy datovania naznačuje, že vek pamiatky siaha až do štvrtého storočia – času, kedy mal podľa historikov žiť St. Nicholas,” píše web prestížnej univerzity.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať